LAJMI I FUNDIT:

Ultrasit e Fiorentinas nuk udhëtuan në ndeshjen ndaj Juves, mësohet arsyeja

Ultrasit e Fiorentinas nuk udhëtuan në ndeshjen ndaj Juves, mësohet arsyeja
(Foto: ArenaJuve)

Edhe pse rivaliteti ndërmjet Juventusit dhe Fiorentinas është ndër më të mëdhenjtë në futbollin italian, pak tifozë nga Toskana kanë udhëtuar në Torino për ndeshjen e sotme (e diel).

Reklama

Zonja e Vjetër dhe Viola kanë rivalitet të madh, por vetëm afro 100 tifozë mysafirë kanë qenë të pranishëm në Allianz Stadium për sfidën e Serie A.

Kjo për shkak të një proteste nga ultrasit e Fiorentinas, të cilët njoftuan më herët gjatë javës se nuk do të udhëtonin drejt Torinos.

(Foto: AFP/Getty)

Që t’i blinin biletat për ndeshjen e të dielës, nga ata kërkohej që të regjistroheshin në faqen zyrtare të Juves, një procedurën të cilën tifozët e Violas nuk deshën ta ndiqnin – njofton Football Italia.

Juventusi kërkon pikët e plota ndaj Fiorentinës - formacionet startuese
Lexo po ashtu Juventusi kërkon pikët e plota ndaj Fiorentinës - formacionet startuese

Të premten, ultrasit e këtij klubi lëshuan një komunikatë, në të cilën thoshin se nuk do të udhëtonin drejt Torinos dhe të njëjtën gjë ua kërkuan edhe tifozëve të rëndomtë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori