LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë
Reklama

Droni ukrainas ka goditur ndërtesën administrative në qendër të Kursk në Rusi, kanë bërë të ditur autoritetet ruse.

Ukrainska Pravda raporton duke u thirrur në burime brenda kundërzbulimit ushtarak, njoftoi se droni goditi ndërtesën e shërbimit sekret rus e njohur si FSB, transmeton Telegrafi.


Muajve të fundit Kievi po kryen pothuajse çdo ditë sulme mbi qytetet ruse në kuadër të kundërofensivës ukrainase, kundër forcave pushtuese ruse.

Droni kamikaz shkatërron tankun rus, shpërthimi ishte tejet i fuqishëm – pamje nga ajri
Lexo po ashtu Droni kamikaz shkatërron tankun rus, shpërthimi ishte tejet i fuqishëm – pamje nga ajri

Kursk gjendet rreth 90 kilometra nga kufiri me Ukrainën. Në Kursk droni ukrainas sulmoi ndërtesën administrative në qendër.

Këtë e ka konfirmuar në Telegram, Roman Starovoyt, guvernatori i rajonit rus Kursk.

Ai theksoi se kulmi i ndërtesës është dëmtuar, ndërsa ekipet emergjente kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Droni ukrainas muajin e kaluar shkaktoi dëme të mëdha materiale në stacionin hekurudhor në Kursk, ku u plagosën pesë persona. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell

Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell "detajet" e tij

Botë
Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Botë
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Botë
Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Botë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori