LAJMI I FUNDIT:

Ukraina sulmon me predha llogoret ku fshihen ushtarët rusë

Ukraina sulmon me predha llogoret ku fshihen ushtarët rusë

Ukraina ka publikuar pamjet ku përmes dronëve sulmon llogoret ku fshihen ushtarët rusë.

Reklama

Pamjet e shpërndara në rrjetin social Twitter tregojnë së paku tre lokacione në vijat e frontit ku forcat ukrainase hedhin predha përmes dronit në vendndodhjen e ushtarëve rusë, transmeton Telegrafi.

Ndonëse, po tentonin t’ju iknin predhave, rusët nuk ia arritën ta bëjnë këtë, pasi së paku një prej tyre u pa duke u endur vërdallë llogoreve.

Operacioni besohet të jetë kryer nga Brigada e 72-të e Mekanizuar e forcave ukrainase.

Nuk dihet saktësisht se në cilën zonë janë kapur pamjet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori