LAJMI I FUNDIT:

Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Ukraina po vazhdon të sulmojë infrastrukturën e industrisë së naftës dhe gazit në Rusi.

Një tjetër dron ukrainas godet rafinerinë tashmë të djegur ruse të naftës në Tuapse.


Ukraina përdori më shumë se 40 dronë për të goditur objektivat në dhe pranë Novorossiysk.

Shpërthim në akademinë ushtarake ruse në Shën Petersburg
Lexo po ashtu Shpërthim në akademinë ushtarake ruse në Shën Petersburg

Ky ishte një nga sulmet më të mëdha me dron deri më tani që ka organizuar Ukraina.

Theksojmë se SHBA-ja i ka kërkuar shtetit ukrainas të mos sulmojë infrastrukturën kritike brenda territorit rus.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt të vitit 2022 duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Evropa
Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Amerika Latine
Shefi i OKB-së: Izraeli po përhap dezinformata për mua

Shefi i OKB-së: Izraeli po përhap dezinformata për mua

Azia
Kalo në kategori