LAJMI I FUNDIT:

UEFA vazhdon t’i besojë gjyqtarëve nga Kosova, Besfort Kasumi drejton ndeshjen Rumani – Lihtenshtajn

UEFA vazhdon t’i besojë gjyqtarëve nga Kosova, Besfort Kasumi drejton ndeshjen Rumani – Lihtenshtajn

Gjyqtarët nga Kosova vazhdojnë të kenë besimin e UEFA-së për të drejtuar ndeshje ndërkombëtare.

Reklama

Njëri nga gjyqtarët më të mirë në Kosovë, Besfort Kasumi është deleguar për ndeshjen mes Rumanisë U21 dhe Lihtenshtajnit U21.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimet e kampionatit evropian 2019 për grupmoshat U21.

Kasumi do të jetë gjyqtar kryesor në këtë takim, ndërsa ndihmësit e tij do të jenë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Ndërkohë gjyqtar i katërt në këtë takim do të jetë Genc Nuza.

Ndeshja mes Rumanisë dhe Lihtenshtajnit do të zhvillohet nesër (e marte) nga ora 20:00 në qytetin Ploiesti.

Për Kasumin kjo do të jetë ndeshja e katërt ndërkombëtare si gjyqtar kryesor ku ka referuar edhe në kualifikimet e Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

La Liga
Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

La Liga
Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori