Milani arriti fitore të vështirë në udhëtim te Udinese me rezultat 0-1.

Golin e vetëm për kuqezinjtë e shënoi Alessio Romagnoli në minutat shtesë të ndeshjes dhe normalisht në fund italiani ishte lojtari i ndeshjes.

Paraqitje të mirë për skuadrën mysafire arritën të bëjnë edhe Suso (asistoi te goli), Franck Kessie dhe Samu Castillejo.

Suso në tentim për të kaluar Ignacio Pussetton e Udineses (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Ndërsa ai që dëshpëroi për dallim nga herat tjera ishte Patrick Cutrone.

Te Udinese më i miri ishte portieri Juan Musso, por edhe dyshja në mesfushë Rodrigo de Paul dhe Seko Fofana.

Vlen të theksohet se në këtë ndeshje nuk luajti shqiptari, Valon Behrami.

Ndeshja e ardhshme e Milanit është kundër Juventusit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Udinese:

Milan: