LAJMI I FUNDIT:

U infektua para një jave me coronavirus – Etrit Berisha shtrohet në spital

U infektua para një jave me coronavirus – Etrit Berisha shtrohet në spital

Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit, Etrit Berisha është shtruar në spital një javë pasi u prek nga coronavirusi.

Reklama

Klubi italian ka realizuar testimet e fundit në lojtarët e tyre për COVID-19, gjersa portieri shqiptar ka rezultuar pozitiv.

Berisha nuk kishte kontakte me lojtarët e tjerë të skuadrës, duke u vënë menjëherë në vetizolim, por gjendja e tij u përkeqësua.

“Pas qëndrimit disa-ditor në izolim, portieri u shtrua në spitalin e specializuar për Covid-19 për të kryer disa kontrolle klinike”, njoftoi ekipi SPAL. Megjithatë nuk dihet nëse Etrit Berisha do të qëndrojë në spital, apo si paraqitet gjendja e tij shëndetësore”, thuhet në njoftimin e SPAL.

Portieri shqiptar do të trajtohet në spital dhe varet nga gjendja e tij nëse qëndron aty apo lirohet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori