LAJMI I FUNDIT:

U gjet i vdekur pas 12 ditësh nën rrënoja – Christian Atsu la pas vetës gruan dhe tre fëmijë

U gjet i vdekur pas 12 ditësh nën rrënoja – Christian Atsu la pas vetës gruan dhe tre fëmijë

Christian Atsu ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, kanë konfirmuar të dy agjentët dhe menaxheri i tij.

Ish- futbollisti i Premier League, i cili luajti për Necastle United dhe Chelsea, u zhduk pas tërmetit shkatërrues në Turqi dhe Siri të hënën, më 6 shkurt. Trupi i tij i pajetë u gjet dhe lajmi i hidhur u konfirmua mëngjesin e së shtunës (18 shkurt).

Atsu ishte një futbollist profesionist i talentuar ganez që ka bërë emër në botën e futbollit.

Foto: Getty Images

Ai lindi në një familje të madhe më 10 janar 1992, në Ada Foah, Rajoni i Madh i Accra, Gana. Atsu ishte një nga dhjetë fëmijët e familjes që përbëhej nga gjashtë djem dhe katër vajza.

Ish-futbollisti së fundmi luante si sulmues për klubin turk Hatayspor dhe ishte gjithashtu pjesë e ekipit kombëtar të Ganës.

Foto: Sports Brief

Karriera e Atsu në futbollin profesionist filloi në Porto, ku bëri emër me paraqitjet e tij mbresëlënëse. Paraqitjet e tij tërhoqën vëmendjen e Chelseat, q nënshkroi me të në 2013.

Sa i përket jetës private, Christain Atsu ishte baba i tre fëmijëve, dy djem dhe një vajzë.

Foto: GhPage

Nuk ka shumë informacione në dispozicion të publikut për gruan e Christian Atsu, Marie-Claire Rupio Atsu, dhe fëmijët e tyre, pasi ata preferojnë ta mbajnë private jetën e tyre personale.

Kur një gol ta ndryshon fatin e jetës - si i kushtoi me jetë shënimi i një goli spektakolar Christian Atsus
Lexo po ashtu Kur një gol ta ndryshon fatin e jetës - si i kushtoi me jetë shënimi i një goli spektakolar Christian Atsus

Atsu dhe gruaja e tij, Marie-Claire Rupio Atsu, kishin një histori të bukur dashurie që filloi gati një dekadë më parë kur ai luante për Porton në Portugali.

Foto: Christian Atsu/Instagram

Të dy u takuan në Portugali dhe shumë shpejt ranë në dashuri. Ata u martuan në vitin 2012 dhe që atëherë ishin bashkë.

Ish-reprezentuesi ganez u gjet i vdekur pas 12 ditësh kërkimi nën rrënojat e tërmetit shkatërrues në Hatay të Turqisë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Kalo në kategori