U fut në dhomën e gjyqtarëve, FFK e dënon me para Arsim Kabashin e Ballkanit

Komisioni Disiplinor i FFK-së e ka dënuar me ‘ vetëm’ 300 euro presidentin e Ballkanit, Arsim Kabashi, pas incidentit në ndeshjen Drita-Ballkani.

Drita dhe Ballkani luajtën në ndeshjen e javës së 21-të ku fitore shënuan vendasit nga Gjilani me rezultat 1-0.

Megjithatë, pas pjesës së parë, kur rezultati ishte baras 0-0, presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi kishte hyrë në dhomën e gjyqtarëve dhe kishte kërcënuar ata me këto fjalë: ”Në pjesën e dytë do ta shihni nëse më dëmtoni”.

Videoja e tij ka bërë bujë në rrjetet sociale dhe gjesti i të parit të Ballkanit është cilësuar i papranueshëm.

Disa ditë pas inicimit të rastit, Komisioni Disiplinor i FFK-së ka vendosur ta dënojë Kabashin me një gjobë ‘qesharake’ prej 300 eurosh.

Lexo po ashtu Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Vendimi i Komisionit Disiplinor të FFK-së

Kryetari i FC ”Ballkani”, Arsim Kabashi. Pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes, derisa gjyqtarët ishin në zhveshtoren e tyre, hynë edhe pse nuk ishte i evidentuar në protokolin zyrtar të ndeshjes dhe kishte kërkuar sqarime lidhur me ndërprerjen e një akcioni të mysafirve dhe e kishte kërcnuar gjyqtarët: ”Në pjesën e dytë do ta shihni nëse më dëmtoni”.

Pas këtij kërcënimi gjyqtari kryesor kishte kërkuar nga policia largimin e ti nga zhveshtorja e gjyqtarëve. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor dhe delegatit të ndeshjes Drita-Ballkani. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika C të Rregullores disiplinore; Dënohet me gjobë në shumë prej 300 euro. Afat i pagesës është 8 tetë ditë kur vendimi bëhet i plotfuqishëm. (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

/Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur