Domenico Berardi është konfrontuar me një tifoz pas eliminimit zhgënjyese 3-2 të Sassuolos nga Modena në raundin e parë të Kupës së Italisë.

Reklama

Anësori 28-vjeçar italian luajti plot 90 minuta në ndeshjen e kupës, por pavarësisht se shënoi një herë, përpjekjet e tij nuk ishin të mjaftueshme për të nxjerrë Neroverdi nga rrëmuja e tyre.

Kuptohet se Berardi ishte i frustruar pas humbjes dhe ai nuk u duk se reagoi mirë pasi ra në kontakt të ngushtë me disa tifozë të zemëruar të Sassuolos.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Një video që qarkullon nëpër mediat sociale duket se tregon një Berardi të tërbuar që përpiqet dëshpërimisht të largojë sigurimin në mënyrë që të përballet me një tifoz, i cili duket se e ka fyer lojtarin.

Reklama
Reklama

Anësori italian nuk tërhiqej nga pas, por në një moment u qetësua nga zyrtarë të klubit dhe ndaloi të shkonte nga pas tifozit. /Telegrafi/