LAJMI I FUNDIT:

U ble për 70 milionë euro, por ylli i Chelseat dështon nga një pozitë e jashtëzakonshme për të shënuar gol

U ble për 70 milionë euro, por ylli i Chelseat dështon nga një pozitë e jashtëzakonshme për të shënuar gol

Mykhaylo Mudryk, sulmuesi që u pagua 70 milionë euro nga Chelsea, në ndeshjen kundër Manchester Unitedit, humbi një shans të artë në fillimin e ndeshjes. 

Reklama

Ishte një lëvizje e mrekullueshme në të cilën Conor Gallagher dërgoi një pasim te Leëis Hall, i cili harkoi topin nga e majta për Mudryk, i cili ishte në një pozicion ideal.

Por ukrainasi e goditi shumë keq topin, i cili shkoi shumë larg portës së Manchester United.

Dënimi erdhi shpejt në anën tjetër, kur Casemiro shënoi me kokë për të kaluar Manchester United në epërsi.

Mudrik nuk ka shënuar ende asnjë gol për Chelsean këtë sezon.

Ai luajti 15 ndeshje dhe regjistroi vetëm dy asistime.  Manchester United përfundoi duke fituar 4-1, ndërsa Joao Felix shënoi golin e vetëm për Chelsean. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Kalo në kategori