LAJMI I FUNDIT:

Tyson Fury thotë se e ka pranuar ofertën të ndeshet me Mike Tyson

Tyson Fury thotë se e ka pranuar ofertën të ndeshet me Mike Tyson
Tyson Fury, Mike Tyson (Foto: Getty Images/Guliver)

Tyson Fury ka thënë se e ka pranuar një ofertë për t’u ndeshur me legjendën e boksit në një duel sensacional që do të shënojë rikthimin e 53-vjeçarit në ring.

Ish-kampioni i padiskutueshëm i botës do të hyjë në ring, 15 vite pas pensionimit, për t’i zhvilluar disa meçe të karakterit miqësor që do të kenë qëllim bamirës.


‘Iron Mike’ do ta zhvillojë edhe rimeçin e shumëpritur ndaj legjendës tjetër, Evander Holyfield, i cili tash është 57 vjeçar.

Mike Tyson, Lennox Lewis dhe Evander Holyfield (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

“Kam marrë një telefonatë, ku më është dhënë shansi të ndeshem me Mike Tyson. Thashë: ‘Çfarë?’”.

Tyson publikon video ku shihet fiziku i tij i jashtëzakonshëm edhe pse në moshën 53 vjeçare – duket gati për rikthim në boks
Lexo po ashtu Tyson publikon video ku shihet fiziku i tij i jashtëzakonshëm edhe pse në moshën 53 vjeçare – duket gati për rikthim në boks

“Po, pata një telefonatë, në të cilën më është thënë: ‘Dëshiron të ndeshesh me Mike Tysonin në një duel miqësor?’ Unë thash: ‘Padyshim që po!’”, ka treguar Fury për BT Sport.

31-vjeçari ka thënë se Mike duhet ta zhvillojë meçin e tretë kundër Holyfieldit, me të cilin është ndeshur dy herë kur të dy boksierët ishin në formë të mirë.

(Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

“Nëse të dy janë të përgatitur për t’u përballur, janë në gjendje shëndetësore, atëherë le t’i ëmë të bëjnë çfarë duan të bëjnë. Është jeta e tyre, jo e imja”, ka theksuar britaniku.

Mike Tyson është idhulli i Tyson Furyt dhe dueli me të do të ishte një ëndërr e bërë realitet. Në ndërkohë, ata kanë raporte shumë të mira me njëri-tjetrin, ndërsa pas rikthimit të boksierit britanik në majat e boksit, legjenda amerikane e ka quajtur më të mirin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori