LAJMI I FUNDIT:

Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Tyson Fury konfirmon luftën për titull të botës në boks, kundërshtari nuk është Joshua

Boksieri anglez, Tyson Fury më në fund ka konfirmuar luftën që pritej të vuloste rikthimin e tij në ringun e boksit.

Reklama

Nuk do të jetë Anthony Joshua, nuk është Oleksandr Usyk, por do të jetë Derek Chisora ​​që të përfundojë trilogjinë e tij.

Lufta mes Furyt dhe Chisoras

Sipas informacioneve të zbuluara nga The Sun, lufta mes Furyt dhe Chisora ​​do të zhvillohet në stadiumin e Tottenham Hotspur, një vend me një kapacitet prej 62,800 tifozësh. Kjo nuk llogarit njerëzit që mund të hyjnë në ulëset brenda fushës.

Ndeshja do të zhvillohet më 3 dhjetor

Një luftë në stadium në Londër në dhjetor nuk po shihet si diçka ideale, pasi kryeqyteti anglez do të përjetojë temperatura të ftohta gjatë natës.

Sipas raportimeve të gazetës The Sun, çatia do të mbulohet për të shmangur një ndjesi ngrirjeje.

Megjithatë, tifozët e pranishëm mund të përballen me temperatura të ulëta. Vetë lufta e sheh Furyn të kthehet në një stadium futbolli me kapacitet të madh pas ndeshjes së tij të fundit në prill, ku ai mundi Dillian Whyte në Wembley.

Sa i përket vendit të ndeshjes, stadiumi i Tottenham Hotspur është përdorur edhe më parë për boks pasi ishte mikpritës i ndeshjes mes Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk.

View this post on Instagram

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

Reagimi i tifozëve

Tifozët e boksit kanë pasur një reagim të përzier ndaj lajmeve të përleshjes mes Tyson Fury dhe Derek Chisora.

Duke kujtuar përplasjet e fundit mes dy boksierëve, tifozët kanë kujtuar se si Tyson Fury fitoi pa asnjë shqetësim ndaj Chisora.

Megjithatë, Fury ishte jashtë opsioneve pasi Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk – të lënduar – refuzuan të luftonin kundër tij.

Në një mënyrë ose në një tjetër, me siguri do të ketë shumë zhurmë rreth këtij rasti ndërsa ‘Gipsy Kings’ bën rikthimin e tij të shumëpritur në ring. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Ligat tjera
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Kalo në kategori