0Shares

Pas Tyler Deihl, Arian Qallakut e Arti Hajdarit, vreshtarët arritën marrëveshje me amerikanin Ty’Quan Bitting.

Ky i fundit është i gjatë 206 centimetra dhe luan në pozitën e qendrës, derisa ishte pjesë e skuadrës Morehead St. në NCAA.

Rahoveci gjithashtu ka emëruar në postin e trajnerit Bujar Locin, kurse synimi kryesor do të jetë Play-Off, mëson Borozani.com.

Në total, deri tash Rahoveci ka përforcuar skuadrën në afatin kalimtar dimëror me dy basketbollistë vendorë, të pozitave 1/2 dhe 2/3 si dhe dy të huaj, të pozitave 1 dhe 4/5.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)