Turpërohet Milani në derbin Della Madonnina: Interi është favorit për titullin e Serie A

Interi e ka mposhtur Milanin në kuadër të javës së 23-të në derin Della Madonnina në Serie A.

Pas vetëm pesë minutash lojë në San Siro, Nerazzurët kaluan në epërsi me anë të Lautaro Martinez që u asistua nga Romelu Lukaku.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol të vetëm edhe pse rastet për të dyja anët nuk munguan, por u mungoi efikasiteti.

Edhe pjesa e dytë filloi më mirë për Interi, që arriti të dyfishonte epërsinë, e që sërish në listën e golashënuesve ishte Lautaro (57’), që pranoi një asistim fantastik nga Ivan Perisic.

Fitoren e Nerazzzurëve e vulosi Lukaku që shënoi për 3-0 në minutën e 66-të nga një asistim i dytë në këtë takim nga anësori kroat.

Milani në minutat e mbetur të takimit dukej një skuadër pa organizim dhe këtë gjë e dëshmoi edhe rezultati i derbit, me Interin që tani ka thelluar distancën në kreun e tabelës.

Interi është aktualisht lider me 53 pikë, derisa Milani është në të dytin me 49 sosh.

Në javën e 24-të, Nerazzurët do të kenë punë me Genoan, gjersa Milani do të takohet me Romën. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Girona synon transferimin e yllit të Barcelonës si lojtar i lirë në fund të sezonit

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Arda Guler dëshmon pse e bleu Real Madridi – shënon gol ndaj Real Sociedadit

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi