LAJMI I FUNDIT:

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre persona janë vrarë dhe një tjetër është plagosur, në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit.

Reklama

Zyra rajonale e ushtrisë në Kiev ka njoftuar në kanalin e saj në Telegram, se një objekt civil është dëmtuar dhe ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes, transmeton Telegrafi.

Reuters raporton se ushtria ukrainase ka njoftuar se ka arritur të rrëzojë 16 nga 21 dronët Shahed të prodhimit iranian, që Rusia që mbrëmjen e kaluar i lansoi në Ukrainë.

Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Brigdet A. Brink, ka njoftuar përmes Twitterit se ka ndodhur një sulm në rajonin e Kievit.

“Pas bisedimeve të mbrëmshme në Moskë, më shumë raketa ruse dhe më shumë fluturake pa pilot goditën civilët – që janë treguar i qartë sesa presidenti Putin e kërkon paqen apo fundin e luftës që ai e filloi”, tha ambasadorja amerikane në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Kalo në kategori