LAJMI I FUNDIT:

Transferimi i Amrabat: Fiorentina e tërbuar me Barcelonën dhe Xavin

Transferimi i Amrabat: Fiorentina e tërbuar me Barcelonën dhe Xavin

Tensioni është i lartë mes drejtorëve të Fiorentinës, Barcelonës dhe trajnerit Xavi, i cili ‘ftoi në mënyrë të përsëritur’ Sofyan Amrabat në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, duke u përpjekur të detyronte të largohej nga Stadio Franchi.

Katalanasit u përpoqën të nënshkruanin Amrabat në afatin e fundit të afatit kalimtar duke bërë një ofertë huazimi me një opsion blerje.

Ajo u refuzua menjëherë nga toskanët, të cilët nuk donin të ndanin rrugët me yllin maroken, veçanërisht për një marrëveshje fillestare afatshkurtër.

Tifozët 'mirëpresin' Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale
Lexo po ashtu Tifozët 'mirëpresin' Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale

Sipas Il Corriere dello Sport, Xavi u përfshi në negociata duke e thirrur lojtarin shumë herë të martën dhe duke shkaktuar zemërimin e Fiorentinës.

Drejtorët e ekipit të Serie A besojnë se Barcelona u sill në mënyrë joprofesionale, duke folur me Amrabat pavarësisht se nuk mori dritën jeshile prej tyre.

Amrabat nuk u paraqit në stërvitje të martën dhe postoi një ‘story’ në Instagram ku dukej se kërkonte një transferim në Camp Nou.

Ai nuk u përfshi në skuadrën për ndeshjen e sotme të Kupës së Italisë kundër Torinos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Përfaqësueset
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori