Tensioni është i lartë mes drejtorëve të Fiorentinës, Barcelonës dhe trajnerit Xavi, i cili ‘ftoi në mënyrë të përsëritur’ Sofyan Amrabat në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, duke u përpjekur të detyronte të largohej nga Stadio Franchi.

Katalanasit u përpoqën të nënshkruanin Amrabat në afatin e fundit të afatit kalimtar duke bërë një ofertë huazimi me një opsion blerje.

Ajo u refuzua menjëherë nga toskanët, të cilët nuk donin të ndanin rrugët me yllin maroken, veçanërisht për një marrëveshje fillestare afatshkurtër.

Tifozët 'mirëpresin' Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale Tifozët 'mirëpresin' Amrabat në Barcelonë pasi ky i fundit publikoi disa foto në rrjetet sociale

Sipas Il Corriere dello Sport, Xavi u përfshi në negociata duke e thirrur lojtarin shumë herë të martën dhe duke shkaktuar zemërimin e Fiorentinës.

Reklama

Drejtorët e ekipit të Serie A besojnë se Barcelona u sill në mënyrë joprofesionale, duke folur me Amrabat pavarësisht se nuk mori dritën jeshile prej tyre.

Reklama

Amrabat nuk u paraqit në stërvitje të martën dhe postoi një ‘story’ në Instagram ku dukej se kërkonte një transferim në Camp Nou.

Ai nuk u përfshi në skuadrën për ndeshjen e sotme të Kupës së Italisë kundër Torinos. /Telegrafi/