LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Sivasspor, Çalimbay para ndeshjes me Ballkanin: Të gjitha skuadrat kanë nga katër pikë, asnjë nuk ka përparësi për kalimin tutje

Trajneri i Sivasspor, Çalimbay para ndeshjes me Ballkanin: Të gjitha skuadrat kanë nga katër pikë, asnjë nuk ka përparësi për kalimin tutje

Trajneri i Sivasspor, Riza Çalimbay, ka folur për ndeshjen me Ballkanin, duke thënë se qëllimi i tyre është të kthehen nga Kosova me pikë.

Reklama

Duke ndarë pikëpamjet e tij për ndeshjen që do të luajnë me Ballkanin në xhiron e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës, Çalimbay, deklaroi se të gjitha skuadrat kanë shanse të njëjtë të kalojnë tutje.

“Kjo ndeshje është një nga ndeshjet më të mira për ne për të dalë nga grupi. Të gjitha skuadrat kanë katër pikë, asnjë ekip nuk ka avantazh”.

“Kjo ndeshje është shumë e mirë. Ndeshja ndaj Slavia Pragë do të jetë një ndeshje finale për ne. Por fillimisht duhet të fitojmë edhe ndeshjen ndaj CFR Cluj që do ta luajmë në fushën tonë, pra mund të dalim nga ky grup”.

“Mund të ketë lodhje në ekipin tonë, dy lojtarë janë lënduar dhe nuk kemi asnjë problem tjetër përveç kësaj. Gjithë synimi ynë është të marrim pikë nga Kosova. Të largohemi me pikë pra”, ka thënë Çalimbay.

Ballkani e ka mposhtur Sivassporin para një jave në Turqi me rezultat 4-3.  /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori