Notingham Foresti ka fituar me rezultatin 1-2 në udhëtim te Fulhami në përballjen e së shtunës.

Një befasi erdhi nga trajneri Sabri Lamouchi, i cili largoi Arijanet Muriqin drejt stolit, duke i besuar për herë të parë portierit që nënshkroi së fundmi, Samba.

Gazetarët anglezë e kanë pyetur menjëherë në përfundimin e ndeshjes, se përse erdhi ky vendim.

Debutim i hidhur i Aro Muriqit në Championship, dy gafa nga portieri i Kosovës Debutim i hidhur i Aro Muriqit në Championship, dy gafa nga portieri i Kosovës

Lamouchi është shprehur se e gjitha erdhi për shkakun e eksperiencës, duke i besuar Sambas dhe rezultati tregoi se kishte të drejtë.

“Unë e kam futur Samban pasi është një portier me eksperiencë. Ai i jep më shumë besim skuadrës. Të marr vendime është përgjegjësia ime”.

Muriqi u la në bankë nga trajneri Lamouchi

“Të shtunë kemi arritur një rezultat të madh, kështu që doli vendim i drejtë. Por ndonjëherë rezultati mungon dhe dal gabim”.

Para se të huazohej te Nottinghami, Arijanet Muriqi zgjati kontratën deri më 2024 me Cityn Para se të huazohej te Nottinghami, Arijanet Muriqi zgjati kontratën deri më 2024 me Cityn

“Jam i fokusuar vetëm te skuadra dhe kundërshtarët. Samba u përshtat më mirë ndaj Fulhamit”.

“Muriqi është ende i ri, vetëm 20 vjeç. Ka kualitete të mëdha dhe do të luajë sërish, mos të shqetësohet për këtë. Thjeshtë për ndeshjen në fjalë, doja më shumë eksperiencë”, ka thënë Lamouchi.