Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi ka pranuar dy gola në debutimin e tij në Championship me skuadrën e Nottingham Forestit.

Sezoni i ri në Championshipin anglez ka filluar sot dhe pikërisht në këtë ditë erdhi edhe debutimi i portierit të Kosovës, Muriqi me Nottinhamin në ndeshje ndaj West Bromwich Albionit.

Të gjitha lajmet rreth Arijanet Muriqit Të gjitha lajmet rreth Arijanet Muriqit

Megjithatë, asnjë nuk shkoi mirë për portierin e Kosovës, i cili pranoi dy gola në saje të gafave të mëdha të tij.

Muriqi tregoi neglizhencë dhe reagoi dobët tek goli i parë i pranuar në minutën e 15-të nga Kyle Edwards, goditjen e të cilët nuk arriti ta devijoj.

Portieri shtatlartë gjithashtu bëri gafë edhe tek goli i dytë, pasi nuk u vendos mirë dhe Matt Phillips (26′) arriti ta parabolojë nga një distancë e largët në tentim për të harkuar për bashkëlojtarët.

Në fund ndeshje përfundoi me fitoren e mysafirëve të WBA-së me rezultat 2-1. /Telegrafi/