LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Benficas nuk kursen kritika për Enzon – pas kalimit rekord të argjentinasit te Chelsea

Trajneri i Benficas nuk kursen kritika për Enzon – pas kalimit rekord të argjentinasit te Chelsea

Trajneri i Benficas, Roger Schmidt nuk u përmbajt kur u pyet për transferimin rekord të Enzo Fernandez në Chelsea.

Reklama

Pas javësh spekulimesh intensive rreth të ardhmes së tij në Estadio da Luz, fituesi i Kupës së Botës realzioi një rekord britanik prej 121 milionë euro.

Ishte një ditë e gjatë për bashkëpronarin e Chelseat, Behdad Eghbali, i cili kaloi 20 orë rresht duke negociuar një marrëveshje që përfshin gjashtë këste të raportuara.

Todd Boehly: Një gjeni në realizimin e transferimeve – apo një biznesmen i pamatur?
Lexo po ashtu Todd Boehly: Një gjeni në realizimin e transferimeve – apo një biznesmen i pamatur?

Është një transferim që ka bërë shumë njerëz të flasin, duke përfshirë trajnerin e Benficas, Roger Schmidt, i cili reagoi ndaj marrëveshjes pas fitores së tyre 3-0 kundër Arouca të martën mbrëma.

“Është gjithmonë e vështirë të humbasësh një lojtar të mirë në merkaton e dimrit, por sot ne treguam se jemi një ekip i mirë pa të, se jemi të aftë të luajmë futboll të mirë pa të, se lojtarët janë të përqendruar të marrin maksimumin e pikëve, për të qenë kampionë”, ka deklaruar ai.

Shitjet rekorde ndër vite të Benficas - si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë
Lexo po ashtu Shitjet rekorde ndër vite të Benficas - si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë

“Benfica është shumë më e madhe se një lojtar. Ne kemi nevojë vetëm për lojtarë që janë të lumtur të luajnë për Benfican, të cilët janë të pasionuar”.

“Ne kishim një lojtar që donte të largohej dhe një klub të gatshëm për të paguar klauzolën, ne nuk mund të bënim asgjë. Ne pranuam dhe shikuam përpara”, ka vazhduar më tej Schmidt.

Duket se trajneri kishte shpresuar që ta kishte atë deri në fund të edicionit, por Chelsea bëri presion që ta merrnin në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori