LAJMI I FUNDIT:

Totti: Real Madridi më ofroi gjithçka që të nënshkruaja, por jo më shumë se sa fitonte Rauli

Totti: Real Madridi më ofroi gjithçka që të nënshkruaja, por jo më shumë se sa fitonte Rauli

Francesco Totti e pranoi se ishte shumë afër kalimit te Real Madridi, por zbuloi se klubi mbretëror nuk do t’i ofronin atij më shumë se sa që fitonte Rauli.

Legjenda e Romës e refuzoi kalimin në Santiago Bernabeu dhe kaloi vitet e mbetura të karrierës së tij me klubin e tij të lindjes.


“Le të themi se unë isha afër për 80 për qind për t’u bashkuar me Real Madridin”.

“Gjithashtu, nuk ishte periudha më e mirë te Roma, megjithëse është e vërtetë që [ish-kryetarja e Romës, Francesco] Sensi do të bënte gjithçka për mua”.

“[Real Madrid] pagoi shumë. Më ofruan shumë, gjithçka. Më ofruan një kontratë prej rreth 25 milionë [euro]. Gjithçka përveç shiriti të kapitenit, sepse Raul ishte aty”.

“Raul ishte lojtari që duhej të fitonte më shumë. Ai ishte kapiteni, simboli i Real Madrid”.

“Çdo lojtar që shkoi [te Real Madrid] duhej të fitonte më pak se Raul”, tregon Totti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori