Real Madrid do të takohet me Tottenhamin të enjten në mbrëmje, një klub që drejtohet me shumë sukses nga Daniel Levy, një njeri që e ka kthyer klubin në maje. 

Shumë lojtarë të mëdhenj janë larguar nga Tottenham, ndër ta edhe Gareth Bale dhe Luka Modric, që nesër do të luajnë përballë ish-skuadrës.

Ndër të tjera, klubi ka shitur shumë lojtarë në dekadën e fundit që i kanë sjellë klubit përfitime hiq më pak se 655 milionë euro.

Këtu llogariten edhe pagat e lojtarëve të cilat janë kursyer.

Por 10 më të njohur i gjeni në një shkrim të përgatitur nga Marca.

Në krye të listës është Gareth Bale, ndërsa Luka Modric zë vendin e katërt.

Nuk mungojnë as yje si Dimitar Berbatov e Micheal Carrick që dikur përforcuan Mnachester United, që e fitoi Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Gareth Bale (Real Madrid) – 91 milionë euro – 2013

Kyle Walker (Man City) – 51 milionë euro – 2017

Dimitar Berbatov (Man. Utd.) – 38 milionë euro -2008

Luka Modric (Real Madrid) – 35 milionë euro – 2012

Micheal Carrick (Man. Utd.) – 27 milionë euro – 2006

Robbie Keane  (Liverpool) – 24 milionë euro – 2010

Kevin Wimmer (Stoke) – 20 milionë euro – 2017

Nabil Bentaleb ( Schalke) – 19 milionë euro – 2017

Roberto Soldado (Villareal) – 16 milionë euro – 2015

Andros Towensend (Newcastle) – 16 milionë euro – 2015