LAJMI I FUNDIT:

Toshkovski: Sjellja e kryeministrit Xhaferi ndaj punonjësve të MPB-së është e papranueshme

Toshkovski: Sjellja e kryeministrit Xhaferi ndaj punonjësve të MPB-së është e papranueshme

Ministri teknik i Punëve të Brendshme Pançe Toshkovski, foli në lidhje me videon e djeshme që u shfaq në opinion, ku shihet se si kryeministri teknik Talat Xhaferi pa paralajmërim ka hyrë në ambientet e Sektorit për Çështje Administrative në Tetovë, ku në momentin që zyrtarët e autorizuar ishin duke kryer detyrat e tyre të punës, përcjell Telegrafi.

Ai u shpreh bindje se çdo punonjës në Ministrinë e Punëve të Brendshme meriton respekt maksimal, pavarësisht pozicionit të tyre brenda hierarkisë apo çdo përkatësie. Ai ka theksuar se respekti duhet të shprehët nga të gjithë, pavarësisht se është kryeministër, ministër apo kryen ndonjë funksion tjetër.


“Një sjellje e tillë e kryeministrit ndaj punonjësve, veçanërisht ndaj një kolegu, e konsideroj të palejueshme, të pahijshme dhe të pahijshme për një person që kryen një funksion të tillë dhe aq më tepër për faktin se sipas informacioneve që kam marrë. ajo grua është gruaja e një burri që ka dhënë jetën në kryerjen e detyrave të punës, pikërisht si pjesëtar i Ministrisë së Punëve të Brendshme” tha Toshkovski.

Në këtë drejtim, ministri Toshkovski ka theksuar se të paktën që mund të bëjë kryeministri teknik Talat Xhaferi në këtë moment është të kërkojë falje për sjelljen e tij dhe të përmbahet nga veprime të tilla në të ardhmen. Ai ka shtuar se këto veprime nuk do të kontribuojnë në përmirësimin e punës së institucioneve. /Telegrafi/

Xhaferi qorton të punësuarit në SPB Tetovë: Ku e ke vendin e punës, duhet t’u shërbeni qytetarëve
Lexo po ashtu Xhaferi qorton të punësuarit në SPB Tetovë: Ku e ke vendin e punës, duhet t’u shërbeni qytetarëve

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Lajme

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Lajme
Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Lajme
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Siguri
Kalo në kategori