LAJMI I FUNDIT:

Topalli dhe Rroca shënojnë gola në Kupën e Turqisë

Topalli dhe Rroca shënojnë gola në Kupën e Turqisë

Jetmir Topalli ka vazhduar shkëlqimin në futbollin turk me skuadrën e tij Istanbulspor.

Në kuadër të Kupës së Turqisë, Istanbulspor u përball me Etimesgut Belediyespor derisa e pa vetën në disavantazh 0-2 nga pjesa e parë.

Por inkuadrimi i futbollistëve shqiptarë si Jetmir Topalli, Valon Ethemi apo Eduart Rroca në pjesën e dytë ndryshoi gjërat, pasi Istanbulspor barazoi shifrat në 2-2.

Reprezentuesi i Kosovës arriti i pari të gjej golin në minutën e 71-të, kur u gjend bukur në zonë dhe realizoi për 1-2.

Ndërkohë pesë minuta më vonë realizoi edhe Eduart Rroca për 2-2.

Për kaçanikasin ky ishte goli i pestë këtë edicion, pasi katër i ka realizuar në Superligën e Turqisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori