Huqja e Raheem Sterling së fundmi në Ligën Premier ndaj Burnleyt kur nuk arriti të shënonte nga afërsia shokoi të gjithë, por ka edhe shumë huqje të tjera po aq shokuese.

Më lehtë të shënohet, se sa të huqet -të tilla janë rastet që disa lojtarë nuk kanë arritur t’i konvertojnë në gol.

Në listën tonë prej 11 huqjeve më të tmerrshme ndonjëherë në futboll figurojnë emra të shquar të futbollit evropian, që fitojnë milionë për të shënuar. Se secilit mund t’i ndodhë kjo dhe ata të vazhdojnë të jenë po aq të rëndësishëm për skuadrat e tyre, kjo është më se e natyrshme.

Megjithatë, më poshtë hedhim një shikim në retrospektivë për të shikuar huqjet më të mëdha të bëra ndonjëherë në fushat e futbollit.

11. Fernando Torres, Chelsea vs Man United

10. Diego Forlan, Manchester United vs Juventus

9. Peter Van Vossen, Rangers vs Celtic

8. Freddie Ljungberg, Arsenal vs Bolton

7. Jakub Blaszczykowski, Borussia Dortmund vs Freiburg

6. Ronny Rosenthal, Liverpool vs Aston Villa

5. Nwankwo Kanu, WBA vs Middlesbrough

4. Fahad Khalfan, Qatar vs Uzbekistan

3. Chris Iwelumo, Skoci vs Norvegji

2. Arnaldo Vera, Libertad vs Emelec

1. Yakubu Aiyegbeni, Nigeri vs Kore e Jugut