LAJMI I FUNDIT:

Transferimet më të shtrenjta në histori të Ligës Premier

Transferimet më të shtrenjta në histori të Ligës Premier

Klubet e Ligës Premier nuk janë shmangur kurrë nga shpenzimi i parave të mëdha në afatet kalimtare ndër vite.

Megjithëse ky fenomen ishte i kufizuar në disa klube më të mira më herët, rritja drastike e të ardhurave nga transmetimi dhe përfshirja e pronarëve të pasur me para të gatshme ka bërë që klubet e nivelit të mesëm si Newcastle United, Aston Villa, Fulham dhe Nottingham Forest të investojnë shumë te lojtarët.


Manchester City mban rekordin për transferimin më të shtrenjtë në historinë e ligës. Ata nënshkruan me Jack Grealish për 117 milionë euro nga Aston Villa në verën e vitit 2021.

Këtu është një listë e transferimeve më të shtrenjta në historinë e Ligës Premier:

1# Jack Grealish – 117.5 milionë euro

2# Romelu Lukaku 113 milionë euro

3# Paul Pogba – 105 milionë euro

4# Antony – 95 milionë euro

5# Harry Maguire – 87 milionë euro

6# Jadon Sancho – 85 milionë euro

7# Romelu Lukaku – 84.7 milionë euro

8# Virgil Van Dijk – 84.65 milionë euro

9# Wesley Fofana – 80.4 milionë euro

10 # Darwin Nunez – 80 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve
Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

La Liga
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Kalo në kategori