LAJMI I FUNDIT:

Tirana mposht në udhëtim Dinamo Tbilisin, në raundin tjetër e pret në shtëpi Crvena Zvezdan

Tirana mposht në udhëtim Dinamo Tbilisin, në raundin tjetër e pret në shtëpi Crvena Zvezdan

Kampioni i Shqipërisë, Tirana ka arritur të fitojë ndeshjen në udhëtim te Dinamo Tbilisi me rezultat 2-0 dhe ka kaluar në raundin tjetër të eliminatoreve Ligës së Kampionëve.

Tirana ka arritur të tregohet e fortë në udhëtimin e tyre në Gjeorgji, pasi ka fituar ndeshjen me nga një gol në secilën pjesë.

Ekipi i drejtuar nga Emmanuel Egbo ishte shumë pragmatik, duke menaxhuar mirë lojën dhe në fund edhe të marr fitoren falë dy golave.

Pjesa e parë i takoi për një nuancë vendasve, por vetëm Tirana arriti të shënojë në fund të kësaj pjese.

Ishte Augustin Torassa, i cili u gjend mirë në zonën e vendasve dhe pas një gabimi të një mbrojtësi arriti ta tund rrjetën për 0-1 në minutat shtesë.

Reklama
Reklama

Në pjesën e dytë, Tirana ishte diçka më e mire dhe më kërkuese në kërkim të golit të sigurisë.

Megjithatë, këtë gol e arriti vetëm në minutat e fundit me anë të Marsel Ismajlgecit (86’) për 0-2 dhe me këtë rezultat u mbyll ndeshja.

Pas kësaj fitore, Tirana kalon në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve dhe në shtëpi do ta pres klubin serb, Cervena Zvezda. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori