LAJMI I FUNDIT:

Tifozët nuk mund ta besojnë ndërhyrjen e dhunshme të Mings në ndeshjen e Anglisë ndaj Austrisë

Tifozët nuk mund ta besojnë ndërhyrjen e dhunshme të Mings në ndeshjen e Anglisë ndaj Austrisë

Tifozët e Anglisë mbetën të shokuar nga kontrolli i pamatur i mbrojtësit Tyrone Mings në zonën e penalltisë në pjesën e parë të ndeshjes miqësore të Tre Luanëve kundër Austrisë.

Reklama

Sasa Kalajdzic po vraponte në zonë për një sulm të rrallë të Austrisë, kur mbrojtësi i Aston Villa, Mings, u duk se e bllokoi atë me një parakrah të fortë.

Ndërhyrja e anglezit ishte e keqe ose e ngathët – dhe ndoshta duhet të kishte rezultuar në një penallti për vizitorët.

Por, tifozët e Anglisë ishin po aq të shqetësuar pasi nxirrte në pah problemet e Anglisë me qendërmbrojtës, pasi ndërhyrja e Mings lë shumë për të dëshiruar.

Me kapitenin e Manchester Unitedit, Harry Maguire aktualisht të pa-gatshëm për ndeshje, ka vetëm tre qendërmbrojtës të njohur në skuadrën e Gareth Southgate për të zgjedhur.

Kështu që njëri prej tyre – Mings – duke bërë diçka aq të çmendur sa përplasja me sulmuesi austriakë (duke rrezikuar një karton të kuq, penallti dhe dëmtim) ndoshta nuk është ideal. Sidomos me fillimin e Euro 2020 vetëm disa javë larg.

Disa nga komentet e tifozëve në rrjetet sociale ishin epike, ku shumica nga ta nuk kishin dyshime se ishte penallti dhe disa të tjerë e krahasonin me ‘wrestling’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

La Liga
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Premier League
Kalo në kategori