LAJMI I FUNDIT:

Tifozët mbeten të befasuar në mediat sociale kur panë se për kë po luan ish-lojtari i Manchester Cityt

Tifozët mbeten të befasuar në mediat sociale kur panë se për kë po luan ish-lojtari i Manchester Cityt

Kampionati Botëror mund të jetë në qendër të vëmendjes së të gjithëve, por në Uellsin e Jugut, vetullat u ngritën kur panë një lojtar që ka lënë gjurmë në skenën më të madhe të futbollit.

Newport County zhvilloi një miqësore me dyer të mbyllura kundër kundërshtarëve të tjerë të ligë së dytë, Swindon Town të ​​martën në “Newport Stadium” – duke e fituar ndeshjen 2-1.


Megjithatë, nuk ishte rezultati ai që i shtyu njerëzit të flisnin – ishte fakti që skuadra e ligës së Uellsit kishte Wilfried Bonyn në skuadër.

Wilfried Bony (djathtas) shënoi fituesin për ekipin e zhvillimit të Newport County të martën

Bony është stërvitur me ta që nga vera e 2019-ës, teksa kërkon të përmirësojë fitnesin duke gjetur klube të tjera – dhe ai tregoi klasin e tij duke shënuar golin e fitores.

33-vjeçari bëri emrin e tij në brigjet britanike gjatë një periudhe të frytshme në Swansea City që më vonë i dha atij një transferim te Manchester City në një marrëveshje fillestare prej 30 milionë euro. Ai gjithashtu kishte një periudhë huazimi në Stoke City.

Bony, i cili mbush 34 vjeç të shtunën, kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar me NEC Nijmegen në ligën e parë holandeze – duke i dhënë fund një pritjeje prej 500 ditësh për futbollin pasi u lirua nga skuadra e Arabisë Saudite, Al-Ittihad.

Wilfried Bony shijoi një periudhë të frytshme në Swansea City - duke e fituar atë një lëvizje në Manchester City

Dhe me ish-sulmuesin e Bregut të Fildishtë, i cili shënoi në Kupën e Botës të vitit 2014 kundër Japonisë dhe Greqisë në fazat e grupeve, duke kërkuar për një klub ai u kujtoi tifozëve aftësitë e tij me një gol të minutës së 87-të të martën kundër Swindon në “Spytty Park”.

Sapo Newport postoi rezultatin në Twitter, u ngritën vetullat e shumë njerëzve në mediat sociale se sulmuesi tani po merr minuta për ekipin e Ligës së Dytë. /Telegrafi/

Koha e sulmuesit nuk ishte aq e frytshme në Etihad - por ai shënoi në Ligën e Kampionëve

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori