Tifozët e kombëtares shqiptare kanë qenë protagonistë të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit.

Kuqezinjtë në pjesën e parë të ndeshjes kanë kujtuar aktivistin e ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Në fakt, në minutën e 26-të të ndeshjes tifozët kanë brohoritur në korr për rreth një minutë ‘Unë jam Artisti, unë jam Astriti’.

Ndryshe, Shqipëria aktualisht (min. 57) është duke pësuar humbje me rezultat 1-0. /Telegrafi/

Astrit Dehari, ishte tifozë i madh i Kombëtares shqiptare

Astrit Dehari, ishte tifozë i madh i Kombëtares shqiptare