LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Newcastle duken të lumtur me blerjet e reja, por ato nuk sjellin garanci mbijetese në Ligën Premier

Tifozët e Newcastle duken të lumtur me blerjet e reja, por ato nuk sjellin garanci mbijetese në Ligën Premier
Foto: Sky Sports

Newcastle u shfaq si shpenzuesi më i madh i afatit kalimtar të janarit, duke afruar emra si Bruno Guimaraes, Chris Wood, Kieran Trippier dhe Dan Burn, ndërsa Matt Targett gjithashtu erdhi në huazim.

Skuadra është e përfshirë në një betejë për rënie nga elita, ndërsa pronarët e rinj të klubit shpresojnë që nënshkrimet e tyre të reja mund të japin një nxitje dhe të kalohet kriza.


Sky Sports shkruan se dështimi për të sjellë një tjetër sulmues që shënon shpesh, mund të të djegë të gjitha shpenzimet.

Pronarët e rinj të Newcastle shpenzuan më shumë para në muajin e fundit sesa Mike Ashley (pronari i vjetër) në afatet e mëparshme të transferimeve – megjithatë mbijetesa në Ligën Premier këtë sezon nuk është aspak e garantuar.

Pavarësisht pesë nënshkrimeve të reja që arritën me koston e kombinuar prej 95 milionë funte (114 milionë euro), dështimi për të sjellë një sulmues ka lënë një vrimë të hapur.

Ekipi i improvizuar i transferimeve të Newcastle, i përbërë nga pronarë Amanda Staveley dhe Mehrdad Ghodoussi, shefi i skautimit Steve Nickson dhe trajneri Eddie Howe nuk bën shumë gjumë muajin e kaluar.

Ata punuan gjatë gjithë kohës për të siguruar objektivat që mendonin se duheshin për të siguruar qëndrimin në Ligën Premier.

Se këto blerje që i bën, a do tua sigurojnë mbijetesën, mbetet të shihet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori