Është ndarë nga jeta të mërkurën regjisorja e njohur, Arzana Kraja.

E ndjera u gjet e vdekur në banesën e saj në lagjen Kalabria në Prishtinë, dhe kjo u konfirmua nga Policia e Kosovës.

Ngushëllime për ndarjen e parakohshme të saj nga jeta kanë shprehur shumë prej figurave publike.

Regjisorja e ndjerë, Arzana Kraja

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, e cila ishte mike e mirë me të ndjerën nuk i ka kursyer fjalët e sinqerta për shoqen dhe bashkëpunëtoren që e humbi.

Ajo ka publikuar në rrjetin social Instagram disa fotografi të realizuara ndër vite me Arzanën, me të cilën ka kaluar momente tejet të lumtura.

Shoqata Sindikale e Teatrit Kombëtar të Kosovës ngushëllon familjen Kraja Shoqata Sindikale e Teatrit Kombëtar të Kosovës ngushëllon familjen Kraja

Krasniqi shkruan se do t’i mungojë më shumë se kurrë kafja që nuk do ta pinë, dhe filmi që nuk do ta realizojnë – të gjitha këto ishin plane të përbashkëta të të dyja shoqeve.

“Zemrie, s’po muj me besu qe shkove… gjithmone jam mundu me ta shpreh dashnine e vecante qe e kam pas per ty, por s’di a ke mbrri me dite sa mirenjohese jam kone gjithmone per shoqerine tende. Qaq shume me ke jep prej miresise e urtesise tende… Mbetem pa e pi kafen e planifikume e pa e bo filmin qe e kemi planifiku qe 12 vjet… shume ke jep prej shpirtit tend te mire dhe gjithmone ka me te mbajt ne zemer e ne kujtimet e mia, qe i kam kaq te fresketa e te bukura. U prehsh ne paqe zemrie”, ka shkruar Teuta Krasniqi në Instagram. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Zemrie, s’po muj me besu qe shkove… gjithmone jam mundu me ta shpreh dashnine e vecante qe e kam pas per ty, por s’di a ke mbrri me dite sa mirenjohese jam kone gjithmone per shoqerine tende. Qaq shume me ke jep prej miresise e urtesise tende… Mbetem pa e pi kafen e planifikume e pa e bo filmin qe e kemi planifiku qe 12 vjet… shume ke jep prej shpirtit tend te mire dhe gjithmone ka me te mbajt ne zemer e ne kujtimet e mia, qe i kam kaq te fresketa e te bukura. U prehsh ne paqe zemrie.

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Nov 13, 2019 at 6:46am PST