Leonardo DiCaprio është një nga meshkujt më të kërkuar të botës së Hollivudit. Që kur u shfaq në skenë në fillim të viteve të nëntëdhjeta të shekullit të kaluar, aktori i famshëm ka argëtuar publikun me jetën e e dashurisë.

Ai është veçanërisht i dhënë pas biondinave dhe modeleve, por në listën e grave me të cilat ka pasur afera seksuale gjenden edhe aktore dhe këngëtare.

E veçanta e femrave që ka pasur në jetë aktori është se asnjëra nuk kishte më tepër se 25 vjet kur janë lidhur me DiCaprion. Deri në vitin 1999, kur ishte 25 vjeç, nuk ishte çudi, sepse ishin bashkëmoshatar, por sot ndryshimi është 23 vjet mes tij dhe të dashurave.

Gisele Boundchen

Kur Leonardo ishte 24 vjeçar filloi një marrëdhënie me modelen braziliane, e cila atëbotë ishte 18-vjeçare. Dyshja ka qenë në lidhje për pesë vjet.

Bar Refaeli

View this post on Instagram

לחיוך אין מחיר, החיוך בחינם. אז חייך בחייך, תהיה בן אדם. חייך בעיניים, חייך בכל פה, כי החיוך מדבק ואיננו מרפה. הוא מרפא לכל נפש ומזור לכל לב, ומוחק דאגה וחימה וכאב. וצובע את כל העולם באביב, והופך גם אותך לכלפיים חביב. לחיוך אין מחיר, החיוך בחינם. אז חייך בחייך, תהיה בן אדם. זה השיר שכתבת לי על הקיר ליד המיטה כשהייתי קטנה, והמתנה הכי יפה שנתת לי. כמה פשוט ככה חשוב. כמה קל ונגיש- אז למה לא?! תמיד לחייך, לאהוב, לפרגן, לתת! לצחוק, להיות חיוביים ולזכור שחיים פעם אחת. אז היום ביום ההולדת שלך, חשוב לי להגיד לך שהמסר הכי חשוב שהעברת לי לא רק היה כתוב על קיר, אלא גם מיושם על ידך יום-יום, באמת ובתמים. אוהבת אותך, מאחלת לך שתמיד יהיו לך רק סיבות לחייך, שתמיד תהיי בצד הנותן ושנדקלם את השיר הזה לכל הנכדים והנכדות. ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on Mar 7, 2019 at 8:31am PST

Pas ndarjes me Gisel, Leo në një ndejë private u takua me modelen izraelite, Bar Rafaelin. Ajo ishte atëherë 20-vjeçare dhe para se ai të mbushte 25-vjeçar, ajo u nda.

Blake Lively

DiCaprio nuk “mbajti zi” për Barin për një kohë të gjatë. Ai u takua me aktoren Blake Lively, e cila ishte 23-vjeçare në atëkohë. Ishte një romancë shumë e shkurtër – ata u ndanë vetëm pas pesë muajve.

Erin Heatherton

View this post on Instagram

Almost ready to come home! 😘📸 @benwvl @reformation

A post shared by Erin Heatherton (@erinheathertonlegit) on Jan 17, 2018 at 1:54pm PST

Pas Blaket, Leo përsëri i hodhi syrin një modele. Bëhet fjalë për “engjëllin” Erin të Victoria Secret’s, e cila ishte 22 vjeçare. Kjo marrëdhënie nuk zgjati shumë – ata përfunduan romancën pas vetëm 11 muajve.

Toni Garrn

View this post on Instagram

We are @allsisters_official 💫

A post shared by TONI GARRN (@tonigarrn) on Mar 15, 2019 at 6:25am PDT

Garn është gjithashtu “engjëll” i Victorias, e cila filloi të takohej me Leon kur ishte 20-vjeçare gjersa aktori ishte 38-vjeçar. Ata qëndruan në lidhje për një vit e gjysmë.

Kelly Rohrbach

Rorbach është vajza e vetme që filloi të takonte me Leonardo në moshën 25 vjeçare. Por, duke pasur parasysh se aktori ishte 40-vjeçar, dallimi është i madh. Megjithatë, kjo marrëdhënie zgjati vetëm gjashtë muaj.

Nina Adgal

View this post on Instagram

Kinda rocking this mini skirt if i do say so myself

A post shared by Nina Agdal (@ninaagdal) on Feb 27, 2019 at 1:57pm PST

Pas Kellyt, Leonardo filloi një marrëdhënie me modelen daneze, Nino Adgal. Megjithëse, shumë menduan se lidhja e tyre do të zgjat gjatë, por aktori 42-vjeçar e la bukuroshen pas një viti. Bukuroshja atëbotë ishte afër të mbush 25 vjet.

Camila Morrone

View this post on Instagram

First timer #bigsur 🌲

A post shared by Camila Morrone (@camilamorrone) on Mar 15, 2019 at 8:20pm PDT

Dhe tani jemi te dashura aktuale e Leos, aktores Kamila Morona. Aktorja dhe modelja e Leonardos është më e re për 23 vjet, ndërsa ai është, megjithatë, dy vjet më i vjetër se nëna e saj, Lusile Sole. Dhe ndërsa shumë mendonin se ishte një tjetër aventurë e shkurtër e aktorit, çifti ka një vit që janë të lidhur. /Telegrafi/