LAJMI I FUNDIT:

Tetë qendër mbrojtësa në objektivat e Unitedit: Prej Skriniarit deri te Romagnoli

Tetë qendër mbrojtësa në objektivat e Unitedit: Prej Skriniarit deri te Romagnoli
MILAN, ITALY - OCTOBER 15: Milan Skriniar of FC Internazionale Milano gestures during the Serie A match between FC Internazionale and AC Milan at Stadio Giuseppe Meazza on October 15, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Shefat e Manchester United po punojnë në listën e lojtarëve që ka kërkuar për sezonin e ardhshëm Jose Mourinho.

Reklama

Ky i fundit u ka rekomanduar tetë lojtarë për qendrën e mbrojtjes, ku njërin prej tyre patjetër e dëshiron në ekip.

Sipas Manchester Evening News, Toby Alderweireld i Tottenham Hotspur mbetet një ndër lojtarët e preferuar, por që 29-vjeçari nuk është opsioni kryesor.

Skautët kanë shprehur shqetësime rreth ‘profilit’ të Alderweireldit dhe belgu nuk është objektivi kryesor.

Zinedine Zidane dhe Raphael Varane (Getty Images)

Një numër mbrojtësish kuptohet se janë në radarin e Djajve të Kuq, përfshirë Raphael Varane (Real Madrid), Jerome Boateng (Bayern Munich), Kalidou Koulibaly (Napoli), Milan Skriniar (Inter), Alessio Romagnoli (AC Milan), Jose Gimenez (Atletico Madrid) dhe Caglar Soyuncu (Freiburg), ku njëri prej tyre duhet të jetë në dispozicion të portugezit.

United aktualisht ka pesë qendër mbrojtës Eric Bailly, Chris Smalling, Phil Jones, Victor Lindelof dhe Marcos Rojon, por që të gjithë nuk e kanë kaluar provimin te Mourinho.

Ndryshe, United gjithashtu është duke kërkuar edhe një lojtar krijues për mesfushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori