Kur Jonathan Leko bëri debutimin e tij me West Bromich Albion më 30 prill, ai u bë lojtari i parë i cili starton në një ndeshje të Ligës Premier që ka lindur në vitin 1999.

Në futbollin modern gjithmonë e më shumë është duke iu dhënë një mundësi për të luajtur me ekipin e parë lojtarëve të rinj.

Me këtë rast disa nga lojtarët me provojë, disa nga ata edhe legjenda të këtij sporti janë të detyruar të ulën në bankën rezervë, apo të kërkojnë fatin në një klub tjetër.

Më poshtë keni disa nga lojtarët që ishin në kulmin e karrierës para se Leko kishte lindur dhe disa nga ne mund të kenë harruar se ata vazhdojnë të luajnë. /Telegrafi/

1. Francesco Totti – Roma

FBL-ITA-SERIEA-ROMA-INTER

2. Lucio – FC Goa

Palmeiras v Cruzeiro - Series A 2014

3. Diego Forlan – Penarol

FBL-LIBERTADORES-CRISTAL-PENAROL

4. Tony Hibbert – Everton

FBL-ENG-ESP-EVERTON-VILLARREAL-FRIENDLY

5. Tal Ben Haim – Maccabi Tel Aviv

FBL-EURO-2016-ISR-PRESSER

6. Stuart Pearce – Longford AFC

Stuart Pearce Comes Out Of Retirement To Play For Non-League Longford AFC

7. Nicolas Anelka – Mumbai City

FLB-IND-ISL

8. Mark Schwarzer – Leicester City

Burnley v Leicester City - Premier League