Tetë gola të shënuar në takimin Chelsea – Grimsby, blutë kalojnë tutje në Carabao Cup

Chelsea vs Grimsby (Foto: Dan Istitene/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka kaluar në 1/8 e finales në Carabao Cup, pasi e ka eliminuar Grimsbyn me rezultat 7-1.

Pas vetëm katër minutash lojë, The Blues kaluan në epërsi me anë të Ross Barkleyt nga asistimi që i bëri Pedro.

Tre minuta më vonë, Michy Batshuayi e dyfishoi epërsinë për skuadrën londineze, mirëpo Grimsby e ngushtoi rezultatin me anë të Matthew Green (19’).

Pedro e thelloi epërsinë për Chelsean në 3-1 në minutën e 43-të, duke shkuar në pushim prej dy golash në epërsi.

Pjesa e dytë ishte përsëri e dominuar nga lojtarët e Frank Lampardit që realizuan me anë të Kurt Zoumas (56’).

Reece James që u rikthye nga lëndimi për skuadrën nga qyteti i Londrës shënoi për 5-1, e që njëherësh debutoi me gol në Stamford Bridge.

Sulmuesi belg ishte tejet i disponuar për lojë, gjersa arriti ta shënonte golin e dytë në takim në minutën e 86-të, gjersa Callum Hudson-Odoi (89′) u rikthye nga lëndimi me gol për 7-1.

Chelsea kaloi në 1/8 e finales në Carabao Cup që ndryshe njihet edhe me emrin EFL Cup, e që shumë shpejtë pritet ta mësojë kundërshtarin e radhës për këtë garë. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

“Jemi të gatshëm ta shesim Florian Wirtz” - Bayer Leverkusen godet me një çmim të madh për yllin e tyre