LAJMI I FUNDIT:

Tensione edhe pas ndeshjes Holandë – Argjentinë, Messi i thotë Weghorstit: Çfarë po shikon, largohu nga këtu budalla

Tensione edhe pas ndeshjes Holandë – Argjentinë, Messi i thotë Weghorstit:  Çfarë po shikon, largohu nga këtu budalla

Argjentina eliminoi Holandën me penallti, pas një loje me katër gola në kohën e rregullt që u mbyll 2-2.

Ishte një lojë dramatike në të cilën Holanda u rikthye nga 2-0, por nuk arriti ta kthejë të gjithën.

Ndeshja ishte në mënyrë të papërshkrueshme emocionale dhe gjyqtari kryesor Antonio Mateu Lahoz dha 14 kartonë të verdhë, që është një rekord i Kupës së Botës.

Lionel Messi shkëlqeu. Ai asistoi për golin e parë të Argjentinës, shënoi vetë të dytin pasi ishte i saktë nga pika e bardhë.

Pas ndeshjes, Messi ishte nervoz. Teksa jepte një intervistë, ai ngriti zërin dhe iu drejtua lojtari të Holandës, Wout Weghorst më tonë të ashpër, por edhe duke e ofenduar.

“Çfarë po shikon, çfarë do? Ik atje, budalla”, i tha Messi holandezit.

Reklama

Gazetari argjentinas i ka kërkuar që të qetësohet dhe situata nuk ka përshkallëzuar më tej.

“Nuk i dua njerëzit që flasin para ndeshjeve. Numri 19 (Werhost) erdhi dhe na provokoi, përplasej me ne, fliste gjëra. As trajneri i tyre nuk ishte i respektueshëm me ne”, ka thënë Messi pas ndeshjes.

Kroacia dhe Argjentina do të luajnë për finalen të martën në orën 20:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori