LAJMI I FUNDIT:

Të shtëna në Kongresin Amerikan, qëllohet një polic (Foto/Video)

Të shtëna në Kongresin Amerikan, qëllohet një polic (Foto/Video)

(E plotësuar) Një polic është qëlluar dhe plagosur të hënën në ndërtesën e Kongresit amerikan, ndërsa i dyshuari është kapur, ka thënë një burim për Reutersin duke u thirrur në informata të marra nga zyra e Policisë në Kongres.

Reklama

Të shtënat janë dëgjuar në Qendrën për Vizitorë në Kongres dhe punëtorëve u është thënë të gjejnë strehim. Burimi ka thënë se lëndimet e policit nuk janë serioze, transmeton Koha.net.

Kongresi sot është në pushim, ndërsa brenda gjendet një numër i vogël i ligjvënëse.

Kongresi 2

Kongresi 3

Kongresi 4

U.S. Capitol update:– Male suspect was shot and is in custody following reports of gunfire. — A female civilian bystander was injured by shrapnel. — Lockdown has been lifted.– New video shows the scene inside the Capitol Visitor Center. Latest updates: http://cnn.it/1UxIIbR

Posted by CNN International on 2016-03-28


 Ndërtesat e Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Washington janë mbyllur para pak çastesh për shkak të një “kërcënimi të mundshëm të sigurisë”, ka thënë Policia e Washingtonit.

“Askush nuk lejohet të hyjë apo të dalë nga asnjë prej ndërtesave të Kongresit Amerikan. Kushdo që gjendet jashtë këtyre ndërtesave këshillohet të fshihet menjëherë”, thuhet në mesazhin e dërguar nga Policia, transmeton Koha.net.

“Washington Post” raporton se Policia dhe zjarrfikësit i janë përgjigjur një raportimi për të shtëna në qendrën për vizitorë në ndërtesën Kongresit amerikan.

Sipas Reuters, një polic është qëlluar me armë zjarri, mirëpo gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Gjithashtu raportohet se i dyshuari është kapur tashmë nga policia.

Në trend Botë

Më shumë
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Si përgatiten snajperistët

Si përgatiten snajperistët "Fantazmë" të Ukrainës drejt një misioni luftarak

Evropa
Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Evropa
Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Kalo në kategori