Geta Beqa i është gëzuar një tjetër suksesi në arenën ndërkombëtare.

Atletja dhe kampionia botërore e fitnesit ka fituar medaljen e agjentë në Kampionatin Botëror IFBB Elite Pro që u mbajt në Pekin të Kinës.

View this post on Instagram

Campeã Mundial Profissional @ifbbelitepro_official @ifbb_official China 2018 🙋🏼‍♀️ Obrigada Deus. Hoje posso dizer e sem medo de errar😉, que como atleta atingi todos os objetivos. Esse ano em especial a temporada perfeita, 6 campeonatos de Pro em 1º lugar + mundial hoje aqui. A cereja do bolo 🏆🌍. O top três foi fortíssimo com a princesa Wellness @carinamarques_ no 3º, a fortíssima @gettabeqa na 2º colocação. Vim pra China apostando não no erro de minhas adversárias, jamais aposto nisso, respeito demais minhas adversárias para pensar assim. Apostei sim que estariam incríveis, como de fato estavam e o top 3 mostrou isso, com o padrão sendo seguido a risca. Com esse pensamento fizemos o melhor que podíamos e o resultado veio. Gratidão a todos que de ❤️ torcem por mim. É nosso Brasil 🇧🇷. Agradecimentos especial ao meu amor @vandeborges , ao Coach mais top do mundo @kaminskao , a meu patrocinador master @maxtitaniumsuplementos , @labellamafia @fitlifepastasdeamendoim e a todos os meus parceiros. Logo cada um será homenageado. #campeadomundo2018 🏆🙋🏼‍♀️ . #angelaborges #campeamundial #wellness #ifbbelitepro #gratidao #deusnocomando

A post shared by Angela Borges Wellness IFBB (@angelaborgesifbbpro) on Nov 17, 2018 at 3:09am PST

Sportistja nga Kosova konkurroi në kategorinë ‘Wellnes Fitness’, ku arriti të zë vendin e dytë.

Lajmet për Geta Beqën Lajmet për Geta Beqën

Angela Borges e fitoi vendin e parë në këtë kategori, derisa vendi i tretë i takoi atletes Carina Marques.

“Emocionuese. Sporti është një sfidë për ne sportistët pasi përfaqësojmë shtetin tonë… Unë kisha shumë përgjegjësi , sepse tani mbaj dy shtetësi”, ka shkruar Geta në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

World Champion Elite Pro Emocionuese Sporti është një sfidë për ne sportistët pasi përfaqësojmë shtetin tonë…Une kisha shumë pergjegjësi , sepse tani mbaj dy shtetësi ,🇽🇰🇦🇱 Falenderoj shumë Presidentin Ilir Meta @ilirmeta.faqjazyrtare për besimin që unë të paisem dhe me nenshtetësi shqiptare. Falenderoj FSHBF- kryetarin Rando Kukeli, MKRS-së Ministrin Kujtim Gashi @kujtimgashiofficial Starcard TEB @teb.sha Valen – Telekomi i Kosovës 👙 @eliizabeth_fit My hairstyle @kacilleshi , dhe veqanarisht familjen time dhe dy trajnerat e mi💪🏽 @asdrenahmeti78 @elvinbeqa #celebration #world #champion #silver #medal #pro #elitepro #chine #beijing #ifbbofficial #wellness

A post shared by GETTA BEQA (@gettabeqa) on Nov 17, 2018 at 2:06am PST

Në postimin e saj në Instagram, mes të tjerëve, ajo e ka falënderuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe ministrin e MKRS-së, Kujtim Gashi, për mbështetjen dhe natyrisht edhe trajnerët e saj.

Kampionati Botëror i fitnesit ‘Elite Pro’ u zhvillua në Pekin të Kinës në datat 17-19 nëntor.

Theksojmë se kjo arritje e Getës erdhi pas suksesit në Madrid, ku arriti të marrë vendin e parë në IFBB Elite Pro pikërisht në kategorinë ‘Wellness Fitness’, ku paraqitja, imazhi dhe suksesi i saj ndërkombëtar, i ka bindur drejtuesit e këtij shteti iberik të lënë mënjanë bindjet e tyre politike karshi Kosovës. /Telegrafi/