LAJMI I FUNDIT:

Të paktën tre të plagosur pas një sulmi me thikë pranë një shkolle në Suedi

Të paktën tre të plagosur pas një sulmi me thikë pranë një shkolle në Suedi

Të paktën tre persona u plagosën në një incident të enjten në qytetin Eskilstuna, në perëndim të Stokholmit, tha policia.

Reklama

Rasti po cilësohet si tentativë për vrasje, por policia tha se nuk kishte informacione se sa të rënda ishin plagët.

Deri më tani, askush nuk është arrestuar.

Siç raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, një dislokim i madh i policisë u përfshi në një aksion pranë objektit sportiv Munktellarena në Eskilstuna, rreth 90 kilometra (56 milje) në perëndim të Stokholmit.

Ndërkohë bëhet e ditur se të plagosurit u dërguan në një spital aty pranë.

Ndërsa disa media raportojnë se bëhet fjalë për nxënës të plagosur me thikë, mediat suedeze thonë se aty pranë ka disa shkolla.

Fillimisht u raportua se goditja me thikë ka ndodhur në një shkollë, por drejtoresha sqaroi se nuk ndodhi dhe kishte ndodhur në objektin sportiv. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

Evropa
Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Serbia
YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

YouTuberi qëllohet me plumb në gjoks, kamera filmoi skenën rrëqethëse – personin me të cilin tentoi të tallet nuk ishte në disponim

Amerika
Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Evropa
Kalo në kategori