LAJMI I FUNDIT:

Suedia

621 Artikuj

Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Lifestyle
Tre të lënduar pas dy shpërthimeve në dy banesa në Suedi – dyshohet se janë të lidhura me një grindje midis bandave kriminale

Tre të lënduar pas dy shpërthimeve në dy banesa në Suedi – dyshohet se janë të lidhura me një grindje midis bandave kriminale

Evropa
Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Turqia
Të shtëna në Suedi, dy të vrarë dhe dy të plagosur

Të shtëna në Suedi, dy të vrarë dhe dy të plagosur

Evropa
Ukraina merr dhjetë tanke suedeze Stridsvagn 122

Ukraina merr dhjetë tanke suedeze Stridsvagn 122

Evropa
Vitin e ardhshëm Volvo do të nxjerrë veturën e fundit me naftë

Vitin e ardhshëm Volvo do të nxjerrë veturën e fundit me naftë

Auto Lajme
Hungaria nuk është e sigurt nëse duhet të miratojë aplikimin e Suedisë për t’u bashkuar me NATO-n

Hungaria nuk është e sigurt nëse duhet të miratojë aplikimin e Suedisë për t’u bashkuar me NATO-n

Evropa
Aeroplani luftarak suedez që mund të bëjë ndryshimin në luftën në Ukrainë

Aeroplani luftarak suedez që mund të bëjë ndryshimin në luftën në Ukrainë

Nga Bota
Suedezët me dokumentar se si po e mbyt demokracinë Orban – Hungaria tani po e shantazhon Suedinë me bllokim të anëtarësimit në NATO

Suedezët me dokumentar se si po e mbyt demokracinë Orban – Hungaria tani po e shantazhon Suedinë me bllokim të anëtarësimit në NATO

Evropa
Qeveria miraton nismën për lidhjen e marrëveshjes për ekstradim me Suedinë

Qeveria miraton nismën për lidhjen e marrëveshjes për ekstradim me Suedinë

Kosovë
Pse Suedia dhe Danimarka nuk e ndalojnë djegien e Kuranit?

Pse Suedia dhe Danimarka nuk e ndalojnë djegien e Kuranit?

Evropa
Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Evropa
Policia suedeze arreston dy persona në protestën ku u djeg Kurani

Policia suedeze arreston dy persona në protestën ku u djeg Kurani

Evropa
Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Evropa
Davidi gjeti një mesazh në një shishe dhe mbeti pa fjalë: Djali i panjohur kishte një kërkesë të madhe, tani po e kërkon

Davidi gjeti një mesazh në një shishe dhe mbeti pa fjalë: Djali i panjohur kishte një kërkesë të madhe, tani po e kërkon

Fun Lajme
Qytetet suedeze goditen nga katër shpërthime brenda një ore

Qytetet suedeze goditen nga katër shpërthime brenda një ore

Evropa
Shtetasi suedez akuzohet për spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse

Shtetasi suedez akuzohet për spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse

Evropa
Zelensky në Stokholm: Konfirmohet dhurimi i aeroplanit Gripen, që është krenaria e Suedisë

Zelensky në Stokholm: Konfirmohet dhurimi i aeroplanit Gripen, që është krenaria e Suedisë

Evropa
Kurani sërish digjet në Suedi

Kurani sërish digjet në Suedi

Evropa
Britania paralajmëron për sulme të mundshme terroriste në Suedi

Britania paralajmëron për sulme të mundshme terroriste në Suedi

Evropa
Pse Suedia dhe Danimarka kanë krizë në lidhje me Kuranin?

Pse Suedia dhe Danimarka kanë krizë në lidhje me Kuranin?

Evropa
Hungaria vonon anëtarësimin e Suedisë në NATO

Hungaria vonon anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
Qeveria suedeze akuzon: Rusia po e dezinformon botën se ne mbështetim djegien e Kuranit

Qeveria suedeze akuzon: Rusia po e dezinformon botën se ne mbështetim djegien e Kuranit

Evropa
Polonia blen aeroplanë për të mbrojtur krahun lindor të NATO-s

Polonia blen aeroplanë për të mbrojtur krahun lindor të NATO-s

Evropa