LAJMI I FUNDIT:

Të nominuarit për golin e vitit ‘Puskas’

Të nominuarit për golin e vitit ‘Puskas’

Në vazhdën e nominimeve për lojtar, trajner e portier të vitit, FIFA ka publikuar edhe listën për golin e vitit.

Reklama

Shtëpia e futbollit botëror do të përcaktojë se kush ka shënuar golin më të bukur për vitin 2020, derisa në listë ka meshkuj dhe femra.

Shirley Cruz, Diorgian De Arrascaeta, Jordan Flores, Andre-Pierre Gignac, Sophie Ingle, Zlatko Junuzovic, Hlompho Kekana, Son Heung-min, Leonel Quinoez, Luis Suares dhe Caroline Weir.

Faza e dytë e agresionit rus në Ukrainë: Kontrolli i Donbasit, por edhe bashkimi me rajonin e Moldavisë
Lexo po ashtu Faza e dytë e agresionit rus në Ukrainë: Kontrolli i Donbasit, por edhe bashkimi me rajonin e Moldavisë

Ende nuk është e qartë se kujt mund t’i takojë çmimi Puskas për golin e vitit, por do të mësohet shumë shpejtë.

Ky çmim do të ndahet më 17 dhjetor në Zurich të Zvicrës, aty ku do të jetë një ceremoni e madhe nga FIFA. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori