Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për hedhjen e shortit për gjysmëfinale të Kupës.

Kanë mbetur katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Kosovës.

Prishtina, Ballkani, Drenica dhe fituesi aktual i Kupës, Feronikeli kanë mbetur në garë.

FFK ka njoftuar se të martën me fillim nga ora 12:00 do të hidhet shorti për gjysmëfinale.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 8 prill, ndërsa ato të kthimit me 22 prill. /Telegrafi/