Rasti i ndarjes më mediatike të momentit zuri hapësirë në episodin e “Domenica In” të 17 shtatorit 2022.

Për të folur për fundin e turbullt të martesës së Ilary Blasi dhe Francesco Totti ishte i ftyar Roberto D’Agostino, drejtor i uebit “Dagospia”, i cili ishte i pari që zbuloi krizën dhe ndarjen e prezantueses dhe ish-lojtarit të Giallorossi.

Foto: Getty Images

Kriza që filloi pesë vjet më parë

“Të themi një gjë menjëherë: nga të gjitha kjo ishte më e vogla që bëra”, nisi gazetari në dialogun me Mara Venierin, duke argumentuar mbi dinamikën e çiftit që u përkeqësua tashmë kur Totti u largua nga futbolli në vitin 2017.

Reklama

“Historia e tyre dihej nga të gjithë, ata kishin të paktën pesë vite në krizë, që kur mbylli perdet e futbollit. Për këta personazhe, hyrja në hije shkakton gjëra shkatërruese në kokë”.
Sipas D’Agostinos, atëherë, për të përkeqësuar krizën ishte ngritja e Ilary Blasi, e cila ndërkohë u bë prezantuesja kryesore në Mediaset: “Ndërsa ajo u ngjit në maje, ai zbriti, sepse ai doli nga të famshmit”.

Reklama
Totti thyen heshtjen në lidhje me ndarjen nga partnerja Ilary Blasi: Nuk isha unë ai që tradhtova i pari Totti thyen heshtjen në lidhje me ndarjen nga partnerja Ilary Blasi: Nuk isha unë ai që tradhtova i pari

D’Agostino shpjegoi se si shenjat e përfundimit të martesës së tyre ishin tashmë të dallueshme përmes rrjeteve sociale: “Mjaftoi t’i ndiqni në rrjetet sociale për të kuptuar se nuk kishte asnjë lidhje mes tyre, asgjë më shumë, por asnjë gazetë nuk mund ta thoshte këtë, sepse Totti ishte mbreti i tetë në Romë”.

Reklama

Foto: Arkiv

Do të jetë një proces shkatërrues

Për deklaratat e fundit të Tottit për Corriere: “Nuk ishte një intervistë, por një akt gjyqësor”, komenti i D’Agostinos: “Mesazhet e lexuara prej tij në celularin e Ilaryt janë fotografuar. Do të jetë një proces shkatërrues, shpresoj të arrijnë një marrëveshje”.

Çifti kanë bashkë tre fëmijë: Chanel Totti, Cristian Totti dhe Isabel Totti. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Ilary Blasi (@ilaryblasi)