LAJMI I FUNDIT:

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Qe çfarë duhet të dijë çdo grua e mashtruar

Reklama

Një aferë mund të fillojë si një vorbull emocionuese, romantike, por pothuajse gjithmonë përfundon në një situatë depresive dhe dëshpëruese.

Edhe dashnoret janë si çdo grua tjetër në botë. Nuk ka asnjë justifikim të mirë që dikush të ketë një lidhje me një burrë të martuar, por kjo ndodh.

Edhe dashnoret janë motrat, vajzat apo bashkëshortet e dikujt dhe ja çfarë duhet të dijë çdo grua e mashtruar për ‘tjetrën’, transmeton Telegrafi.

1. Ajo sinqerisht ndihet fajtore

Po, besuat apo jo, dashnorja ndihet fajtore. Nëse është e vetëdijshme për faktin që dashnori i saj është i martuar, ajo kalon çdo ditë kalon nëpër të gjitha emocionet e zakonshme të lidhura me ndjenjën e fajit, si trishtimi dhe depresioni.

Dashnorja ndihet fajtore kur i dashuri i saj vendos të kalojë kohë me të në fundjavë, duke e ditur që gruaja dhe fëmijët e tij e presin në shtëpi. Ndjehet fajtore kur dëgjon njerëz të tjerë që flasin për tradhtinë e bashkëshortëve të tyre. Ajo ndjehet fajtore kur shikon filma për tradhtinë bashkëshortore. Faji është një ndjenjë e përhershme që e shoqëron gjatë gjithë marrëdhënies dhe më pas.

Po kështu, shumë dashnore nuk e dinë as që partneri i tyre është i martuar. Shumë burra përpiqen të fshehin faktin se janë të martuar. Nëse një burrë mund të ketë një lidhje dhe të tradhtojë gruan me të cilën u martua, atëherë ai është i aftë të thotë gënjeshtra të shumta, si për gruan, ashtu edhe për të dashurën e tij.

2. Ajo ndoshta nuk ka planifikuar kurrë të jetë dashnore

Çdo i rritur është përgjegjës për veprimet e veta. Nuk ka asnjë dyshim për këtë. Fatkeqësisht, ndonjëherë rrethanat dhe vendimet e këqija mund të çojnë në një aferë.

Një lidhje me një burrë të martuar nuk ka gjasa të jetë në listën e synimeve të ndonjë gruaje. Disa gra që kanë lidhje janë gjithashtu të martuara dhe kanë familje të tyre, të cilat i rrezikojnë duke u përfshirë në lidhje.

Shumë gra përfundojnë duke u bërë ‘gruaja tjetër’, sepse ato ‘u përfshinë’ me një burrë me të cilin nuk kishin ndërmend të ishin rregullisht. Ato mund ta kenë ditur ose jo që burri ishte i martuar, por gjithsesi vazhduan dhe më vonë ranë në dashuri.

Ka gra që nuk e kanë problem të dalin me burra të martuar dhe duket se pendohen pak, por në përgjithësi, zakonisht nuk është kështu.

Shumë herë një shkelës bashkëshortor i premton të dashurës së tij të gjitha llojet e gjërave për ta mbajtur atë me vete, dhe më pas kalon aq shumë kohë saqë ajo bëhet e vështirë për t’u ndarë. Burri mund të shkojë edhe aq larg sa t’i thotë dashnores së tij se është i ndarë ose në proces divorci kur nuk është kështu. Nëse i dashuri është i dashuruar, ajo mund të mos dëshirojë ta shkëputë atë, madje edhe nëse e di se kjo nuk është në rregull.

Pse dashnoret janë aq atraktive
Lexo po ashtu Pse dashnoret janë aq atraktive

3. Ajo bëhet xheloze

Nëse një grua ka rënë në dashuri dhe e di që i dashuri i saj është i martuar, atëherë sigurisht që ndihet xheloze. Ajo ndihet xheloze sa herë që ai nuk është me të. Ajo e di se ai po shkon në shtëpi te një grua tjetër. Ajo e di që i dashuri i saj ka një jetë tjetër në shtëpinë e tij, ku ajo nuk do të jetë kurrë pjesë e saj.

Nëse ajo nuk ka një familje të sajën, dashnorja zakonisht është mjaft e vetmuar dhe, zemra i fundoset me siguri sa herë që mendon se çfarë po bën i dashuri në shtëpi me gruan dhe familjen. Ajo është xheloze që ai ndan një shtrat me gruan e tij dhe nuk do ta dijë kurrë nivelin e vërtetë të intimitetit që ata kanë.

Disa dashnore madje kanë fëmijë me të dashuruarit e tyre të martuar. Imagjinoni sa e ndërlikuar është.

Nuk ka dyshim se e dashura ndihet ziliqare që marrëdhënia e të dashurit me gruan e tij nuk është sekret. Një gjë që shumë të dashuruar dëshirojnë më shumë se çdo gjë tjetër është konfirmimi se marrëdhënia e saj me të dashurin e saj është e vërtetë. Ikja fshehurazi nuk është ideale për një marrëdhënie të shëndetshme dhe afatgjatë.

Një e dashuruar, si çdo grua tjetër, dëshiron që i dashuri i saj të jetë krenar për të, t’u tregojë miqve për të dhe të ketë dëshirën t’i tregojë gjithë botës se sa shumë e do.

4. Ajo ra në dashuri me personin e gabuar

Fatkeqësisht, dashuria dhe epshi janë të verbra. Një grua që injoron paralajmërimet e dukshme për dashurinë ose epshin do të përfundojë duke zgjedhur personin e gabuar për të qenë me të.

Dashnorja mund të zgjedhë të qëndrojë në marrëdhënie shumë kohë pasi ka kuptuar gabimin e saj për një sërë arsyesh, duke përfshirë mohimin, frikën dhe sigurisht dashurinë.

Të biesh në dashuri me personin e gabuar na ndodh të gjithëve. Ndodh me femrat beqare që dalin me meshkuj beqarë, u ndodh femrave që bien në dashuri me meshkuj të martuar, femra që kanë afera dhe çifte të të njëjtit seks.

Çështja është se ka shumë të ngjarë që dashnorja tashmë e di se ajo bëri një gabim të madh dhe qëndron në lidhje vetëm sepse mendon se i dashuri i saj dëshiron të jetë me të. Sigurisht, disa gra mund të mos jenë aq të lidhura emocionalisht me të dashurit e tyre, por supozohet se shumica prej tyre janë, veçanërisht në lidhjet afatgjata që zgjasin me vite.

Ekzistojnë tri arsye pse një burrë nuk do të largohet kurrë nga familja për shkak të dashnores së tij
Lexo po ashtu Ekzistojnë tri arsye pse një burrë nuk do të largohet kurrë nga familja për shkak të dashnores së tij

5. Ndoshta beson se ka një të ardhme

Sa gra mashtrohen nga një burrë dhe besojnë shumicën e asaj që ai thotë? Nëse një grua e di që i dashuri i saj është i martuar, ose e ka marrë vesh në një moment pasi e kishte dashuruar tashmë, atëherë nuk ka dyshim se ai i ka treguar tashmë shumë ‘përralla’ për të ardhmen e tyre së bashku.

Është shumë e zakonshme që një bashkëshort që mashtron t’i thotë zonjës së tij se është i mjerë në martesë dhe dëshiron të dalë. Kjo mund të jetë ose jo e vërtetë, por pyetja e vërtetë është nëse ai është gati t’i japë fund martesës apo jo. Nëse përfshihen fëmijët ose nëse burri dëshiron vërtet të jetë me gruan e tij, atëherë ai nuk do ta përfundojë martesën.

E dashura e ka vendosur tashmë veten në një pozicion të pambrojtur që në fillim të lidhjes, kështu që nëse është e dashuruar me burrin me të cilin është, ajo do të shpikë justifikime për të dhe ndoshta vuan nga mohimi i thellë. Mund të duhen muaj apo edhe vite që ajo ta kuptojë se një burrë nuk do ta lërë gruan e tij për të, transmeton Telegrafi

Mbajtja e lidhjes me shpresën se burri do të largohet nga gruaja është diçka që e bëjnë shumë dashnore dhe me kalimin e viteve, ajo gjithnjë e më shumë përkushtohet në marrëdhënie, por edhe vazhdimisht gënjen veten. Lidhja e saj bëhet normale. Fshehtësia bëhet normalitet për të dhe në shumë raste ajo do të vetë-mjekohet ose do të përfshihet në sjellje destruktive për të lehtësuar fajin dhe turpin.

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse. Një aferë mund të fillojë si një vorbull emocionuese, romantike, por pothuajse gjithmonë përfundon në një situatë depresive dhe dëshpëruese. Edhe dashnorja është si çdo grua tjetër në botë. Ajo nuk duhet domosdoshmërisht të shahet, shkruan YourTango. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Dikur ishte ndër modelet kryesore, nuk ka asnjë operacion plastik dhe në moshën 54 vjeçare guxon të pozojë e zhveshur

Dikur ishte ndër modelet kryesore, nuk ka asnjë operacion plastik dhe në moshën 54 vjeçare guxon të pozojë e zhveshur

Femra
Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Moda
Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Në çift
Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Ke fytyrë të rrumbullakët? Ja disa prerje flokësh që shkojnë më shumë për çdo formë

Flokë dhe stil
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Moda
Kalo në kategori