Në prezencë të familjarëve, miqve dhe shumë ish-bashkëlojtarëve e lojtarëve me të cilët luan aktualisht, Sergio Ramos e ka kurorëzuar me martesë lidhjen me prezantuesen televizive, Pilar Rubio.

Ceremonia martesore është zhvilluar në Katedralen e Sevillas, qytetin e lindjes së futbollistit të famshëm spanjoll.

Sergio Ramos dhe Pilar Rubio (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Emra të njohur të futbollit, si David Beckham dhe bashkëshortja e tij, Victoria, i huazuari te Atletico Madridi, Alvaro Morata, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dhe ikonat braziliane, Ronaldo e Roberto Carlos, ishin të pranishëm në dasmë.

Alice Campello dhe Alvaro Morata (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Reklama

Mesfushori kroat i Realit, Luka Modric, ishte ndër emrat e shumtë në listën e të ftuarve, mirëpo aty mungoi Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij, Georgina Rodriguez, që nuk ishin ftuar në dasmë.

Reklama

Victoria dhe David Beckham (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Ramos fton në dasmë Piquen, Beckhamin dhe shumë kolegë - por jo edhe Ronaldon Ramos fton në dasmë Piquen, Beckhamin dhe shumë kolegë - por jo edhe Ronaldon

Roberto Carlos dhe Mariana Luccon (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Edhe pse kanë luajtur nëntë vite bashkë, Ramos nuk e ftoi superyllin portugez, pasi që i kishin prishur raportet kur 34-vjeçari vendosi të largohej nga Reali në verën e kaluar dhe iu bashkua Juventusit.

Pepe Reina dhe Yolanda Ruiz (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Rreth 500 mysafirë ishin ftuar në ceremoninë martesore të qendërmbrojtësit të Los Blancos, ndërsa Marco Asensio ka qenë ndër ata që kanë tërhequr vëmendjen me veshjen e tyre. /Telegrafi/

Reklama

(Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Silvia Nistal Calvo dhe Julio Baptista (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

(Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

(Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)