LAJMI I FUNDIT:

Të gjitha detajet e përballjes së Ilir Latifit me Tanner Boser – ylli shqiptar në kërkim të fitores së 15-të

Të gjitha detajet e përballjes së Ilir Latifit me Tanner Boser – ylli shqiptar në kërkim të fitores së 15-të
Foto: Ilir Latifi/Facebook

Iliri Latifi ka konfirmuar se shumë shpejtë do të rikthehet në kafaz.

Reklama

Ylli shqiptar që tashmë ka një karrierë të ndritur në UFC, do të përballet me Tanner Boser.

Kjo përballje do të zhvillohet në peshat e rënda me datë 5 qershor, e që natyrisht se vëmendja do të jetë te Latifi.

Iliri aktualisht ka 14 fitore, tetë humbje dhe asnjë barazim, derisa kundërshtari i tij ka 19 fitore, shtatë humbje dhe një barazim.

Latifi peshon në 111.8 kilogramë dhe është i gjatë 178 cm, ndërsa Boser peshon 105.5 kilogramë dhe është i gjatë 188 cm.

Takimi mes dyshes do të zhvillohet të shtunën e 5 qershorit me fillim nga ora 19:00 sipas kohës tonë lokale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori