LAJMI I FUNDIT:

Të famshmit shqiptarë urojnë festën e Fitër Bajramit!

Të famshmit shqiptarë urojnë festën e Fitër Bajramit!

Sot (e diel) festa e Fitër Bajramit kremtohet në mbarë botën nga myslimanët.

Reklama

Me shpresën për paqe dhe harmoni, të gjithë kanë gjetur kohë për të uruar njëri-tjetrin në këtë festë madhështore.

Urime të përzemërta me rastin e festës së Bajramit kanë shprehur edhe të famshmit shqiptarë, duke shprehur dedikimet më të mira.

Me postime e fotografi të ndryshme familjare, artistët shqiptarë uruan përmes rrjeteve sociale.

Lorik Cana, 2 Ton, Meda, Mihrije Braha, Edona Llalloshi, Arian Agushi, Teuta Selimi, Ana Kabashi janë vetëm disa nga personazhet publike që kanë uruar festën.

Në vazhdim, mund të ndiqni disa prej postimeve të yjeve shqiptarë për festën e Fitër Bajramit:

View this post on Instagram

Urime festa e Fiter Bajramit Zoti ju rujt

A post shared by 2 Ton (@2tonofficial) on May 24, 2020 at 1:00am PDT

View this post on Instagram

Urime festa e Fiter Bajramit!

A post shared by Mihrije Braha (@mihrijebraha) on May 24, 2020 at 12:08am PDT

View this post on Instagram

URIME FESTA E FITER BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on May 23, 2020 at 11:13pm PDT

Teuta Selimi (Foto: Instagram)

Ana Kabashi (Foto: Instagram)

/Telegrafi/