Miami Heat dhe Boston Celtics kanë zhvilluar një ndeshje fantastike në FTX Arena ku në fund fitorja i takoi mysafirëve.

Reklama

Celtics triumfuan pas 48 minutave me shtatë pikë diferencë 104:111.

Ka qenë një ndeshje fantastike ku Celtics morën fitoren falë paraqitjes së mrekullueshme nga dyshja Jayson Tatum dhe Jaylen Brown.

Tatutm e mbylli duelin me 29 pikë, pesë kërcime e katër asistime, derisa Brown shtoi 28 pikë, katër kërcime e tre asistime.

Tyre Herro me 25 pikë dhe Bad Adebayo me 18 të tjera ishin më efikasit tek vendasit, por që nuk mjaftuan për fitore.

Për Heat kjo ishte humbja e dytë këtë edicion në NBA, derisa Celtics ka marrë dy fitore të njëpasnjëshme. /Telegrafi/

Reklama